Ανακοινώσεις Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

?Η ημερομηνία της Αλφαβητοπαρέλασης άλλαξε. Δε θα γίνει στις 4/02/18 αλλά στις 11/02/18.
Θα συγκεντρωθούμε στο σχολείο στις 11:45 έχοντας 1? ο καθένας και θα αναχωρήσουμε όλοι μαζί.

?Στις 17:00 της ίδιας ημέρας θα γίνει ο αποκριάτικος χορός (μπαλνταφάν) στο γυμναστήριο του σχολείου μας. Θυμηθείτε, τα εδέσματα που θα φέρετε να μην περιέχουν ξηρούς καρπούς. Τιμή εισόδου 3?.

?Για όσα παιδιά παρακολουθούν το μάθημα της αγγειοπλαστικής τα υλικά που χρειάζονται είναι τα εξής: 2 πηλοί αυτοξηρανόμενοι (1 λευκός, 1 καφέ), Πλαστήρας, πλαστικό μαχαιράκι, πλαστικό ποτηράκι, σακούλα απλή, μπλοκ ακουαρέλας Νο4, μολύβι, τέμπερες, 3 πινέλα (μικρό, μεσαίο, μεγάλο) και παλέτα.

?Την Πέμπτη 8/2/18 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με τους δασκάλους του σχολείου μας θα οργανώσει μια μικρή γιορτή λόγω Τσικνοπέμπτης. Στο κυλικείο του σχολείου θα διατίθενται σουβλάκια με ψωμί στην τιμή των 0,80? το ένα και σουτζουκάκια με ψωμί στην τιμή των 0,60? το ένα. Παρακαλούμε συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα και επιστρέψτε τη στον/στην δάσκαλο/α της τάξης.

Το παιδί μου __________________________________________ θα αγοράσει από το κυλικείο του σχολείου:

Σουβλάκια: _____                          Σουτζουκάκια: _____