9ο Δημοτικό Σχολείο Καβάλας
Καβάλα, 14/12/2016
Για τους Γονείς & Κηδεμόνες του Σχολείου μας.
Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2016 στις 18:30 (όχι νωρίτερα) θα ενημερωθείτε για την πρόοδο των παιδιών σας και θα σας επιδοθεί η βαθμολογία Α΄ τριμήνου. Θα προηγηθεί διάλεξη στις 17:30 από την κ. Πετροδημοπούλου Μαρία, ειδικό αλλεργιολόγο, με θέμα: «Το αλλεργικό παιδί στο σχολείο» και κατόπιν συζήτηση.
Την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός και Θ. Κοινωνία. Τα παιδιά που πρόκειται να κοινωνήσουν να προετοιμαστούν κατάλληλα.
Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Σχολείου μας στις 11:00. Τις ημέρες αυτές δηλαδή 22 και 23 Δεκεμβρίου οι μαθητές θα έρθουν και θα σχολάσουν κανονικά. Το ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει.
Επίσης σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας θα μοιράσει τρόφιμα, είδη υγιεινής και καθαριότητας (σαπούνια, σαμπουάν, οδοντόκρεμες, χαρτιά υγείας, καθαριστικά κ.ά.) σε οικογένειες μαθητών που αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα. Όσοι επιθυμείτε να συνεισφέρετε σ’ αυτήν την προσπάθεια να τα στείλετε στο σχολείο μέχρι και την Τετάρτη 21/12.Αν επιθυμείτε να δώσετε χρήματα για την αγορά κρεάτων, να δοθούν στο δάσκαλο της τάξης.
Ευλογημένα Χριστούγεννα
& Καλές Γιορτές