Ανακοινώσεις Σχολείου και Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

Ανακοινώσεις Σχολείου
? Την Τετάρτη 20-12-2017, κατά το πρώτο διδακτικό δίωρο, θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός των μαθητών. Όσοι μαθητές το επιθυμούν να προετοιμαστούν για να κοινωνήσουν.
? Η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας θα γίνει την Παρασκευή 22/12/2017 από τις 9:00 μέχρι τις 10:00. Τις υπόλοιπες ώρες το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά, όπως και το ολοήμερο.

Ανακοινώσεις Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων
? Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας θα μοιράσει τρόφιμα, είδη υγιεινής και καθαριότητας (σαπούνια, σαμπουάν, οδοντόκρεμες, χαρτιά υγείας, καθαριστικά κ.ά.) σε οικογένειες μαθητών μας που αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα. Όσοι επιθυμείτε να συνεισφέρετε σ? αυτήν την προσπάθεια να τα στείλετε στο σχολείο μέχρι και την Τετάρτη 20/12/2017.Αν επιθυμείτε να δώσετε χρήματα για την αγορά κρεάτων, να δοθούν στον δάσκαλο της τάξης.
Τα παιδιά της χορωδίας του σχολείου μας, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, θα συμμετέχουν στη χριστουγεννιάτικη γιορτή που διοργανώνει ο πολιτιστικός σύλλογος «Άγιος Κωνσταντίνος» την Κυριακή 17/12/2017 και ώρα 16:00 στο πάρκο του Αγίου Κωνσταντίνου. Σας παρακαλούμε θερμά να μας τιμήσετε με την παρουσία σας.