Εκδηλώσεις για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Την Παρασκευή 27-10-2023 στις 8.30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί η καθιερωμένη σχολική γιορτή αφιερωμένη στον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940, παρουσία γονέων. Τα παιδιά θα προσέλθουν το πρωί κανονικά (8.00-8.15 π.μ.) χωρίς τσάντες και θα αποχωρήσουν από το σχολείο μετά το πέρας της γιορτής στις 10.00 π.μ.

Το Ολοήμερο την Παρασκευή 27/10/2023 δεν θα λειτουργήσει.

Την ίδια ημέρα ( Παρασκευή 27/10/2023) το τμήμα της σημαίας και ο ταμπελοφόρος, συνοδεία του εκπ/κού της ΣΤ΄ τάξης κ. Κούντα Μιχαήλ, θα παρευρεθούν στην κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο της πόλης (11.30). Η αναχώρηση από το σχολείο θα γίνει στις 10.20 π.μ. Η μετάβαση στο Ηρώο της πόλης για την τελετή κατάθεσης στεφάνων και η επιστροφή μετά το πέρας της τελετής θα γίνουν με λεωφορείο της γραμμής του Αστικού ΚΤΕΛ Καβάλας.

Το Σάββατο 28/10/2023, ανήμερα της εθνικής επετείου, οι μαθητές/τριες του σχολείου μας που συμμετέχουν στα τμήματα της παρέλασης και θα λάβουν μέρος στην καθιερωμένη μαθητική παρέλαση, θα πρέπει να βρίσκονται μπροστά απ΄ το κτίριο της Περιφερειακής Ενότητας Καβάλας (Διοικητήριο), στις θέσεις παρκαρίσματος αυτοκινήτων στις 11.30.

Από τη Δ/νση του Σχολείου