Διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2019-20

Α. Δημοτικό
Οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών που θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2019 - 2020 στην Ε΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου συμπληρώνουν δήλωση με τη γλώσσα προτίμησης του παιδιού τους (Γαλλική ή Γερμανική) και την καταθέτουν στο Διευθυντή του Σχολείου τους έως 7 Ιουνίου 2019. Για να δείτε ολόκληρη την εγκύκλιο κατεβάστε το επισυναπτόμενο αρχείο.
Κατεβάστε την υπεύθυνη δήλωση γονέα εδώ. Κατεβάστε την ενημερωτική επιστολή του ΙΕΠ εδώ.

Β. Ενέργειες για τη Β? Ξένη Γλώσσα από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο
Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ τάξης με επιστολή τους εντός του Μαΐου μπορούν, κατ? εξαίρεση, όποιοι/ες έχουν λόγους να επιλέξουν στο γυμνάσιο διαφορετική 2η ξένη γλώσσα από αυτή που διδάχτηκαν τα παιδιά τους στο δημοτικό, δύνανται να υποβάλουν αιτιολογημένη γραπτή αίτηση μέχρι την 7η Ιουνίου 2019.
Attachments:
Download this file (2h Jeni Glossa.pdf)Εγκύκλιος για 2η Ξένη Γλώσσα[ ]477 kB81 Downloads2019-05-10 09:37