Εγγραφές μαθητών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019

Οι εγγραφές στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019 θα πραγματοποιηθούν από 2 έως 18 Μαϊου 2018. Οι γονείς μπορούν στις συγκεκριμένες ημερομηνίες να έρθουν για την εγγραφή των παιδιών στο γραφείο του διευθυντή. Στην Α΄Δημοτικού εγγράφονται όσα παιδιά γεννήθηκαν το 2012. Δικαιολογητικά που απαιτούνται:

1. Επίδειξη βιβλιαρίου Υγείας, ή προσκόμιση οποιουδήποτε άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ), που δίνεται για συμπλήρωση από το σχολείο ή μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ.

3. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΗ, ύδρευσης, ή άλλο).

4. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

Σημείωση: Οι εγγραφές των μαθητών που φοιτούν στις Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄, και Ε΄ τάξεις και προάγονται, γίνονται αυτόματα από το Σχολείο και δε χρειάζεται καμιά ενέργεια εκ μέρους των γονέων.

Δείτε ολόκληρη την εγκύκλιο εδώ.