«Διαδικασία εγγραφών στο Μουσικό Σχολείο Καβάλας - Σχ. Έτος 2020-21»

Ενημερώνουμε τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών της ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας, που επιθυμούν να εγγραφούν στο Μουσικό Σχολείο Καβάλας (Γυμνάσιο) για το σχολικό έτος 2020-21, ότι θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση στο Μουσικό Σχολείο Καβάλας κατά το χρονικό διάστημα από τις 02 έως και τις 31 Μαΐου 2020.
Οι γονείς/κηδεμόνες που ενδιαφέρονται να φοιτήσει το παιδί τους στο Μουσικό Σχολείο Καβάλας πρέπει να
συμπληρώσουν τη σχετική Αίτηση και να την καταθέσουν στο Σχολείο με έναν από τους παρακάτω τρόπους:
1. αυτοπρόσωπος στη Διεύθυνση του Μουσικού Σχολείου Καβάλας,
2. μέσω e-mail στη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
3. μέσω φαξ στο 2510 247195
4. μέσω του Δημοτικού Σχολείου φοίτησης του υποψήφιου/ας μαθητή/τριας.

Συνημμένα θα βρείτε ολόκληρο το έγγραφο της Διαδικασίας εγγραφής καθώς επίσης και την αίτηση, ένα ενημερωτικό φυλλάδιο και μια αφίσα.