Αφιέρωμα στον Παντελή Θαλασσινό

Afieroma Pantlis Thalassinos Prosklisi Το Μουσικό Σχολείο Καβάλας σε συνεργασία με το Δήμο Καβάλας, τη Δημοτική Κοινωφελή Επιχείρηση «ΔΗΜΩΦΕΛΕΙΑ», το ΔΗΠΕΘΕ Καβάλας και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Μουσικού Σχολείου Καβάλας διοργανώνουν συναυλία-αφιέρωμα στο συνθέτη και τραγουδοποιό Παντελή Θαλασσινό, έναν από τους σημαντικότερους δημιουργούς της σύγχρονης ελληνικής μουσικής.
Γνωστές συνθέσεις και τραγούδια του Παντελή Θαλασσινού θα ερμηνευτούν από τα Μουσικά Σύνολα του Σχολείου μας μαζί με τον ίδιο το συνθέτη, ο οποίος θα τιμήσει με την παρουσία του την εκδήλωσή μας.
Σας προσκαλούμε όλους στη συναυλία αυτή, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 26 Απριλίου 2017 και ώρα 20.30 στο Αμφιθέατρο Π.Ε. Καβάλας «Γ. Παυλίδης» και θα δώσει την ευκαιρία στο κοινό της πόλης να απολαύσει τις μουσικές δημιουργίες του αγαπημένου τραγουδοποιού.
Υπεύθυνος Μουσικών Συνόλων: Χρήστος Σαγώνας
Διδασκαλία Χορωδίας: Κωνσταντία Κύπρου, Θωμάς Κακάνης