Προληπτική Οδοντιατρική

tooth 1 ◊Στα πλαίσια του προγράμματος Αγωγής στοματικής υγείας της 4ης Υ.Π.Ε. θα επισκεφτούν, τη Δευτέρα 13/03/2017 και ώρα 09.00, το σχολείο μας οδοντίατροι με στόχο την ενημέρωση των μαθητών  της Α΄ τάξης σχετικά με τη στοματική υγιεινή. Οι μαθητές να έχουν μαζί τους οδοντόκρεμα και οδοντόβουρτσα. Θα ακολουθήσουν και άλλες επισκέψεις για τις υπόλοιπες τάξεις. Θα ενημερωθείτε σχετικά.
◊Στη Μ.Υ. ΠΕΔΥ Καβάλας μπορείτε να κλείσετε ραντεβού ΔΩΡΕΑΝ για οδοντιατρική θεραπεία στο παιδί σας, στα τηλέφωνα 2510832840, 2510832846 καθημερινά 8 π.μ. – 2 μ.μ. Ισχύει για όλους, ασφαλισμένους και μη.Οι ιατροί του προγράμματος: 1. Παϊπάη Γεωργία, 2. Δημάκης Ζαφείριος, 3. Εβρένογλου Χρήστος, 4. Δημούδη Χριστίνα.
Για περισσότερες πληροφορίες κάντε κλικ: Πρόγραμμα προληπτικής οδοντιατρικής