ΚΕΣΥ ΚΑΒΑΛΑΣ-Εξ αποστάσεως υποστήριξη μαθητών/τριών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

Η Διεπιστημονική Ομάδα του ΚΕΣΥ Καβάλας στην προσπάθειά της να ανταποκριθεί στο θεσμικό της ρόλο και στις απαιτήσεις των καιρών δύναται να παράσχει έγκυρη ενημέρωση και συμβουλευτική υποστήριξη για ζητήματα που απασχολούν τους Γονείς και τα μέλη των οικογενειών τους που είναι μαθητές ή μαθήτριες.
Έτσι ο/η κάθε ενδιαφερόμενος, η γονέας ή κηδεμόνας καλείται να υποβάλει αίτημα προς την Υπηρεσία μας ηλεκτρονικά στο Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή στο τηλέφωνο:2513-503471.
 Στη συνέχεια ένας/μία Υπάλληλος (Ψυχολόγος, Κοινωνική Λειτουργός, Ειδική Παιδαγωγός) θα επικοινωνήσει μαζί του/της το συντομότερο δυνατό (ώρες γραφείου) μέσω Email ή τηλεφωνικά  ή μέσω skype.
Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΚΕΣΥ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ