Εγγραφή στην Α΄ Δημοτικού για το σχολικό έτος 2020-2021

Οι εγγραφές στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιηθούν από 15 έως 29 Μαΐου 2020 και ώρες 10:00-13:00. Οι γονείς μπορούν στις συγκεκριμένες ημερομηνίες να έρθουν για την εγγραφή των παιδιών στο γραφείο του διευθυντή. Στην Α΄ Δημοτικού εγγράφονται όσα παιδιά γεννήθηκαν το 2014. Δικαιολογητικά που απαιτούνται:
  1. Άιτηση Υπεύθυνη Δήλωση για εγγραφή στο Δημοτικό.
  2. Επίδειξη βιβλιαρίου Υγείας, ή προσκόμιση οποιουδήποτε άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ), που δίνεται για συμπλήρωση από το σχολείο.
  4. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΗ, ύδρευσης, ή άλλο).
  5. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

Σημείωση : Οι εγγραφές των μαθητών που φοιτούν στις Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄, και Ε΄ τάξεις και προάγονται, γίνονται αυτόματα από το Σχολείο και δε χρειάζεται καμιά ενέργεια εκ μέρους των γονέων.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ

Attachments:
Download this file (Εγγραφή στην Α΄ Δημοτικού.pdf)Εγγραφή στην Α΄ Δημοτικού[ ]447 kB73 Downloads2020-05-14 11:44