Θεατρική Παράσταση "Η πριγκίπισσα του πάγου...μετά"

I prigkipissa tou pagou Την Κυριακή 27 Ιανουαρίου έρχεται στην Καβάλα η παιδική σκηνή Θεσσαλονίκης με το έργο «Η πριγκίπισσα του πάγου? μετά» Τα κείμενα έχει γράψει η νηπιαγωγός του σχολείου μας κ. Γιώτα Καλτσίδου. Πρόκειται για τη συνέχεια της γνωστής περιπέτειας του Disney , «Frozen « (σε ελεύθερη μετάφραση, ψυχρά κι ανάποδα). Η κ. Καλτσίδου πριν ξεκινήσει τη συγγραφή, συνομίλησε με μαθητές του σχολείου μας και προσπάθησε να συμπεριλάβει στο έργο όλες τις προσδοκίες τους για την παράσταση. «Το αποτέλεσμα, είναι προϊόν της φαντασίας των παιδιών μας» είπε η κ. Καλτσίδου. Το έργο έχει ήδη παιχτεί σε πολλές πόλεις με απόλυτη επιτυχία. Ευχάριστο, για όλα τα παιδιά, - αγόρια και κορίτσια ? αλλά και τους γονείς τους.
Η Έλσα και η Άννα, μετά την περιπέτειά τους στους πάγους, μπαίνουν σε νέες δοκιμασίες, καθώς τα πονηρά σχέδια του Χανς και του αφελή βοηθού του Κόρντι συναντούν τις δυνάμεις του μάγου που επισκέπτεται την Αρεντέλλα. Μάγοι, πριγκίπισσες, δράκοι, επίδοξοι βασιλιάδες, όλοι επί σκηνής λοιπόν, στον κινηματογράφο Απόλλωνα μόνο για δύο παραστάσεις. Πρωινή, ώρα 11.30 πμ. και απογευματινή 5.00 μμ.